Ankasporlu sporculara beslenme eğitimi

27 Temmuz 2019, Cumartesi
Ankasporlu sporculara beslenme eğitimi

Salihli Ankasporlu sporculara Diyetisyen Esra Gündoğdu tarafından beslenme semineri verildi.

Salihli Ankaspor, Salihli İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Salihli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Ankasporlu sporculara yönelik sporcu beslenmesi konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Diyetisyen Esra Gündoğdu katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Salihli Ankaspor kurucularından futbol antrenörü Nurullah Akyıldız yaparken, futbol antrenörlerden İzzet İnan Solak’ın hayat boyu öğrenme ile ilgili konuşma yaptı. Diyetisyen Gündoğdu ise sporculara beslenme konusunda bilgiler aktarıp, sorulan sorulara cevap verdi.

Seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Salihli İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezine teşekkür eden Ankaspor Futbol Antrenörü Nurullah Akyıldız, sporcu beslenmesi konusunda verdiği bilgilerden dolayı Diyetisyen Esra Gündoğdu’ye teşekkür edip, çiçek takdim etti. Akyıldız “İşimiz sadece sahada değil sporcularımızın sağlık durumlarıyla, eğitimleriyle, sosyal hayatlarıyla ilgilenerek sporcularımızı en üst seviye çıkarmak ana hedefimizdir. Sağlıklı, özgüveni yüksek, ahlaklı ve düzgün bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi.