Salihlili öğrenciden büyük başarı

06 Temmuz 2018, Cuma
Salihlili öğrenciden büyük başarı

Çavlu Ortaokulu'ndan bu yıl mezun olan Abdullah Arda Yeşildağ, Ankara'da yapılan spor lisesi giriş sınavında, voleybol branşında, yüksek derece elde ederek çok sayıda kulüpten teklif aldı.

Özel kolejlerden yüzde 100 tam burslu öğrenim teklifi almasına karşın, Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi'ne kaydını gerçekleştiren Arda, Halkbank Spor Kulübü ile anlaşarak lisanslı altyapı oyuncusu oldu.

Yeşildağ, "Beden Eğitimi Öğretmenim Yalçın Yakan’ın üzerimde çok emeği oldu. Okuluma sık sık ziyarete geleceğim." diye konuştu.

Arda Yeşildağ’ın babası Cenk Yeşildağ ise "Oğlumun öğrenim gördüğü Çavlu Ortaokulu voleybol çalışmalarında oldukça başarılı bir okul. Yıldız erkekler voleybol müsabakalarında  2014 yılında Manisa üçüncülüğü, 2015 yılında, Manisa birinciliği, 2016 yılında Manisa üçüncülüğü kazanıldı. Pek çok öğrenci şu an öğrenim gördükleri liselerin voleybol takımlarında yer alıyor. Bu sene ayrıca Dart müsabakalarında yıldız kızlarda Manisa üçüncülüğü elde edildi. Kısıtlı şartlarda yürütülen çalışmalar, okul idaresi ve velilerimizin desteği, öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla yürütülüyor. Oğlumun başarısında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.