BAL için nefesler tutuldu

06 Nisan 2018, Cuma
BAL için nefesler tutuldu

Manisa'da Bölgesel Amatör Lig'e(BAL) çıkacak takımı belirleyecek olan Urganlıspor-Salihli Belediyespor maçı Pazar Günü oynanacak. Urganlı'da oynanacak olan karşılaşma saat 14.00'da başlarken, Salihli Belediyespor'a BAL için her türlü galibiyet ve beraberlik yetiyor.

Manisa’da Bölgesel Amatör Lig düğümü, Pazar Günü Urganlı’da çözülecek. Süper Amatör Play-off maçlarında oynadığı 5 maçta 2 galibiyet ve 3 beraberlikle 9 puan toplayan Urganlıspor, 5 maçta 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile 12 puan toplayan grup lideri Salihli Belediyespor, final maçında karşı karşıya gelecek.  Saat 14:00’da başlayacak olan maçta sahadan galibiyetle ayrılan taraf adını Bölgesel Amatör Lig’e yazdıracak. Diğer takım ise play-out maçında Yunusemre Belediyespor’un rakibi olacak.

Maçta ev sahibi Urganlıspor’un BAL’a çıkabilmesi için sahadan galibiyetle ayrılması, grup lideri konuk ekip Salihli Belediyespor’a ise BAL için her türlü galibiyet ve beraberlik alması yeterli olacak.

Salihli Belediyespor Teknik Direktörü Adem Başaran, hak ettikleri Bölgesel Amatör Lig’e çıkmak için sadece 90 dakikalarının kaldığını söyledi. Başaran “Süper Amatör Play-off son maçımızda rakibimizi yenerek, BAL’a çıkıp, Salihli’nin yüzünü güldürmek istiyoruz” dedi.