Üniversiteli öğrencilerden, Taytanlı sporculara yardım

12 Ocak 2018, Cuma
Üniversiteli öğrencilerden, Taytanlı sporculara yardım

Manisa Celal Bayar Üniversitesi(MCBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri Salihli'nin özellikle sportif anlamda bir çok Türkiye derecesi olan Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokuluna 'Sportif Destek' projesi kapsamında hayırseverlerinde desteği ile yardımda bulundu.

Manisa ve Türkiye genelinde yapılan sportif yarışmalarında başarıları ile bilinen Salihli’nin Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokuluna Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri, okullarında proje oluşturup sportif anlamda destek amacıyla çalıştı. Öncelikle Salihli Belediyesi ile iletişime geçerek okul öğrencilerin kullanabileceği mahalle stadının yapılması isteğinde bulunan öğrenciler, yapılan görüşmeler sonunda belediye tarafından stadın yapım çalışmalarının başlamasına vesile oldu. Salihli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işyerlerini ziyaret ederek destek isteyen öğrencilere, fabrikalarda sessiz kalmadı.  Taytan Şehit Özgür Yatakldere Ortaokulu’na basket potası takımı ve spor malzemeleri yardımında bulundu. Okul müdürü Mehmet Yücel Ersoy ‘‘Akademik başarılarımızın yanında sporda da başarılı olan okulumuza verdikleri anlamlı destek ve çalışmalarından dolayı birer öğretmen adayı olan genç kardeşlerimizi kutlarım. Ayrıca Üniversite öğrencilerinin aracılığı ile desteklerini esirgemeyen Darmstadt Ekmek ve Unlu Mamüller A.Ş.ne de teşekkür ederim.’’ Dedi.

     Proje Başkanı Ali Yeşiltaş ise “Okulumuz Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Topluma Hizmet dersinde ‘‘Sportif Destek” adıyla proje başlattık. Bu projede gerçekleştirmek isteğimiz sporda başarılı ama kısıtlı imkânları olan okullarımıza destek olabilmek ve eksikliklerini gidermeye karar verdik. İlimizde ve Türkiye genelinde yapılan sportif yarışmalarda başarıları ile sık sık adını duyuran ve ilimizi temsil eden Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokuluna karar verdik. Yedi arkadaşımla beraber çalışarak amacımıza ulaştık.  Bu çalışma bize hem meslek aşkı hem de minik yüreklerin sevgisini kazandırdı. Okul idaresi ve Beden Eğitimi öğretmenine bize yardımcı oldukları için kendilerine teşekkürlerimi sunarım.’’dedi.

Ayrıca Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu Sportif Destek Projesi Öğrencileri Ali Yeşiltaş, Cansu Uslu, Buğra Kolyiğit, Emre Acarkan, Celil Batuhan Elmas, Berkay Akyol, Ceren Yüzer, Esra Çapar’dan oluşuyor.