Ömrünü spora adadı

09 Ocak 2018, Salı
Ömrünü spora adadı

Tam 38 yıl Çeşme-IIıca-Alaçatı arasında koşarak mekik dokuyan her sabah 6.30' da Çeşme Stadı'nda aralıksız olarak 2 saat spor yapan Çeşme sevdalısı.

Yaz ayların geçirmek için Manisa-Salihli’den geldiği Çeşme’de spor sayesinde sayısız dost biriktiren Çeşme’nin Derviş Ağabeyi, 70 yıllık ömrünün yarısından fazlasını spora adamış. İş Bankası’ndaki görevinden emekli olduktan sonra ‘ yaşamı güzelleştirmek için sporun gerekliliğine inanarak’ yaşamını yeniden şekillendirmiş.

SPOR YOLLARIN’DA BİRİKEN ANILAR…

Spor sayesinde bitmek tükenmek bilmez anılar biriktiren Derviş Özdemir, bir anısından şöyle bahsediyor; “Bir sabah koşuyorum, yanımda lüks bir jeep durdu. ‘sizinle tanışmak istiyorum’ dedi biri. ‘Adım Necip Kalkan yıllardır sizi bu yolda görüyorum. Başınızda bir hoca varmış disipliniyle spor yapıyorsunuz’ dedi. Evet o isim şu an Ak Parti İzmir Millet vekili olan Necip Kalkan’dı .”Spor yaptığı yerlerde, güzergahlarda sayısız isimle karşılaşıp, onlarla tanış olan Özdemir’in ünlü futbolcu Emre Belözoğlu’ la da bir anısı var ; “yine bir sabah Çeşme stadın’ da Spor yaparken Emre Belözoğlu çıktı karşıma. ’Önceki yıllarda da sizi bur da görmüştüm. Spora aşık bir insan olduğunuz her halinizden belli ‘ dedi. Çevremdeki insanlardan bu tür tepkiler almak beni spor yapma için daha da motive ediyor.” Günümüzde sporun ekmek, su, ilaç kadar önemli olduğuna dikkat çeken Çeşme’nin spor sever ağabeyi Derviş Özdemir ,”spor her zaman fırın sütlaçtan tatlıdır” diyor.